Wyłączniki seksualne

Wyłączniki seksualne

Pożądanie to podstawowe zachowanie, które prowadzi ostatecznie do zbliżenia dwojga ludzi. Oczywiście nie zawsze musi być to coś planowanego, ponieważ w niektórych przypadkach do zbliżenia płciowego, dochodzi pod wpływem silnych emocji.

Gdy już znajdujecie się w sypialni i macie ochotę na mocne wrażenia, nagle partner lub partnerka mówią stop. Jak należy traktować taką sytuację i czym tak naprawdę są wyłączniki seksualne. Jak się okazuje jest to bardzo skomplikowany temat. ponieważ chodzi tu przede wszystkim o konkretne zaburzenia prowadzące do zniechęcenia. Objawia się to przede wszystkim w naturalny sposób, że partner lub partnerka prowadzą do inicjacji seksualnej, ale w momencie jej trwania przerywają całą namiętność. Tego typu sytuację z życia mają przede wszystkim pokazać nam, że w czasie trwania aktu miłosnego, może dojść do zaniku pożądania. Wtedy partner z którym jeszcze przed chwilą się kochaliśmy, nie chce po prostu kontynuować tego co zaczął, bo nie czuje już dostatecznego podniecenia.

W wielu przypadkach tego typu sytuacje zazwyczaj mają miejsce, podczas pierwszego zbliżenia, kiedy to partner czy partnerka zwyczajnie nie wiedzą, czego mogą spodziewać się po akcie seksualnym.

Moc doznań

Taka doza niepewności, zdarza się również w wypalonych związkach, gdzie partnerka lub partnerka nie są tak atrakcyjni seksualnie, jak w pierwszych latach związku. Na pewno w znaczącym stopniu przekłada się to również na zainteresowanie seksem, a dokładniej na jego braku.  Czasem za taką sytuację jesteśmy winni my, ponieważ mogliśmy popełnić jakiś błąd podczas gry wstępnej, co również przełoży się na chłodne podejście do seksu.  Tak więc trzeba mieć świadomość, że w stałych związkach tego typu zjawiska również występują i trzeba być przygotowanym na rozwiązanie takiego problemu, jeśli już się pojawi.

Na pewno dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie jakiegoś ciekawego urozmaicenia. W takich wypadkach musimy po prostu na nowo zachęcić partnera, do przeżywania stosunku. Samo odbywanie stosunku to za mało, partner z którym współżyjemy musi odczuwać emocje i zadowolenie z samego aktu. Nie można więc w żadnym wypadku bagatelizować sprawy, ponieważ wyłącznik seksualny, może okazać się przyczyną rozpadu związku. Na pewno szczera rozmowa z partnerem lub partnerką w takich sytuacjach jest więcej niż wymagana.

Rozmawiajmy a nie alienujmy się

Warto w tego typu sytuacjach rozmawiać o zaistniałym problemie i wspólnie poszukać rozwiązania. Oczywiście tego typu metoda sprawdza się jedynie w stałych związkach. Jeśli seks jest jedynie przyjemnością bez zobowiązań, to warto po prostu znaleźć innego partnera, który będzie w stanie wywołać brakujących emocji w łóżku. W ten sposób seks, wchodzi na wyższy poziom dając naprawdę niecodzienne doznania, co z pewnością ma duże znaczenie w dalszym życiu.

Na ratunek przyjemności

Seks to nie tylko sama przyjemność, to również gra słów i gestów, dzięki którym jesteśmy w stanie z łatwością stwierdzić, czy nasz partner seksualny, czuje się zaspokojony. Wyłączniki seksualne, nie należy traktować jako ostrzeżenia, ale mimo wszystko w naszym życiu, możemy spotkać się z podobną sytuacją, dlatego warto być świadomym i w razie wystąpienia problemu poszukać rozwiązania. To najlepsze wyjście, na jakie możemy się zdecydować w tej chwili, pamiętajmy że seks to przyjemność i zabawa, dlatego powinniśmy starać się o efektywnie rozpalić partnera lub partnerkę w sypialni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*