Właściwości konwalii

konwalia właściwości

Konwalia majowa ozdabia lasy oraz nasze ogródki. Poza walorami estetycznymi posiada także właściwości zdrowotne (lecznicze). Musimy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio ją dawkować, gdyż przyjęta przez nasz organizm w nieodpowiedniej dawce może zadziałać niczym trucizna. Od wieków jest stosowana w medycynie ludowej.

Konwalia jako afrodyzjak

Konwalia jest wykorzystywana, jako afrodyzjak. Z jej kwiatów wytwarza się olejek eteryczny, który silnie działa na nasze zmysły. Przez ten wzgląd jest wykorzystywany bardzo często, jako jeden z komponentów perfum. Wystarczy spojrzeć na składy bardzo znanych firm, np. Chanel, Gucci, Dior, Lauren, Lancôme, itp. Przygotowane z niej preparaty nie są typowymi środkami przeciwbólowymi. Mogą jednak łagodzić bóle reumatyczne. Dzieje się tak przez dużą zawartość flawonoidów, które mają właściwości przeciwzapalne.

Glikozydy natomiast poprawiają ukrwienie stawów oraz mięśni. Ma wpływ również na polepszenie krążenia krwi. Dzięki temu również lepiej dotlenia się nasz mózg. Idealnie, zatem sprawdzi się w przypadku zaburzeń pamięci, skłonności do omdleń czy też zawrotów głowy.

Konwalia a serce

Reguluje pracę naszego serca oraz działa moczopędnie. Jest stosowana, jako środek uspokajający oraz zmniejszający napięcie, sprawdzi się idealnie u kobiet, które przechodzą menopauzę. Dzięki tej wspaniałej roślinie zwiększa się również wydajność naszego serca. Preparaty z wyciągiem z konwalii stosuje się w początkowym stadium nadciśnienia tętniczego oraz podczas skłonności do obrzęków. Trzeba jednak pamiętać, że owoce konwalii są trujące.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*