Sport – ważny element w życiu

sport

Sport to ważny element naszego życia. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, sport można uprawiać w każdym wieku, jeśli oczywiście mamy na to wystarczająco sił. Nienaganna kondycja oraz dobre samopoczucie to lekarstwo, które jest potrzebne do walki z przemijającym czasem. Sport to również zapobieganie różnym chorobom. Pewnie niejedna osoba zastanawia się jakie dyscypliny sportowe mogą uprawiać kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Odpowiedź jest prosta! Takie, które nie wymagają od nas dużego wysiłku fizycznego, ale przynoszą dla nas wiele pozytywnych korzyści.

Sport dla wszystkich

Coraz bardziej rozpowszechniany oraz uważam numerem jeden dla właśnie takich osób jest nordic walking. Zapewne każdy zna zalety chodzenia, a jak dodamy do tego kijki oraz odpowiednią technikę, to adekwatne jest to, że jesteśmy w stanie pobudzać do dziewięćdziesięciu procent naszych mięśni. Zmęczenia przy tym nie ma dużego, ale efekty są. Ważne jest to, że nasze stawy zostaną odciążone przez kijki, a dzięki nim w ruchu będziemy mieć górne partie ciała. Jeśli sami nie będziemy wędrować to przy okazji tego sportu można również rozmawiać, czyli miło spędzać czas. Ponadto cały czas przebywamy na świeżym powietrzu.

Jest to sport, który można uprawiać w każdą porę roku, niekoniecznie tylko wtedy kiedy jest ciepło. Zima to również dobra pora do chodzenia. Nordic walking to dobry sport dla zawałowców. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży, to można wykonywać proste ćwiczenia, aby utrzymać sprawność fizyczną. I jednym z najbardziej lubianych dyscyplin, to pływanie, które nadaje lekkość naszego ciała.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*