Odbudowa rzęs

odbudowa rzęs

Zawsze po zdjęciu sztucznych rzęs kobietom wydaje się, że ich naturalne rzęsy wyglądają bardzo źle, są krótsze, rzadsze i cieńsze. Że jest ich bardzo mało. Jest to efekt noszenia przez około miesiąc czasu sztucznych rzęs. U kobiet zostało przyzwyczajenie do ładnego wyglądu, gdy rzęsy po zabiegu były grube i długie.

Jak zregenerować rzęsy?

Regeneracja rzęs może trwać nawet do pół roku od zdjęcia rzęs sztucznych. Można pomóc ich odbudowie stosując preparaty wzmacniające. Podstawa to to, aby dokładnie robić demakijaż oczu, nieuczulającym, dobrym kosmetykiem. Kondycja rzęs słabnie i pogarsza się przez resztki cieni i tuszu. Niektóre kobiety czasami w ogóle nie zmywają makijażu na noc, co również ma duży wpływ. Olejek rycynowy to preparat dostępny w każdej aptece, który przyspieszy wzrost rzęs. Ma on odżywcze właściwości. Lecz należy to używać regularnie, czyli wetrzeć bądź nanieść szczoteczką, która jest czysta.

Wypróbować można również olejki arganowe, z awokado, lniane lub migdałowe. Są również do zakupu odżywki, które wydłużają i wzmacniają. Stosuje się je miejscowo, wzdłuż naturalnej linii wzrostu włosków. Zadaniem ich jest przede wszystkim odżywić na rzęsach włosowe mieszki oraz przywrócić rzęsom elastyczność, która została utracona, dzięki kwasom tłuszczowym oraz witaminie E. Można także zastosować witaminy z grupy B, cynku i skrzypu polnego. Rzęsy mogą wypadać nie tylko poprzez zabieg przedłużania rzęs, lecz również poprzez niewłaściwą dietę, brak witamin. W olejkach występują poniższe składniki: ekstrakty roślinne, biotyna i witamina B12, pantenol, czyli witamina B5, kwas hialuronowy, nanopepdyty oraz glikoproteiny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*