Migotanie przedsionków

serce

Kłopoty z sercem mogą przybrać bardzo różne formy. W każdym przypadku jednakże nie można ich bagatelizować. Jednym z problemów, z którym możemy mieć do czynienia jest migotanie przedsionków serca. To jeden z bardzo poważnych problemów, który może skutkować zgonem danej osoby. Migotanie przedsionków serca nie jest związane wyłącznie z sytuacją spotykaną na szpitalnych oddziałach ratunkowych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej czy też podczas operacji chirurgicznych.

Czym jest migotanie przedsionków?

Jest to zaburzenie, w którym mamy do czynienia z nieregularnym tętnem oraz z nieregularną pracą owych przedsionków. Narażone na to zjawisko są pewne grupy osób. Nie oznacza to jednak, że nie może ono dotyczyć także osób w pełni sprawnych, zdrowych, w tym również sportowców. Grupy osób, które są szczególnie zagrożone zjawiskiem migotania przedsionków są osoby chore na miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, mające problem z nadczynnością tarczycy, cierpiące na zapalenie płuc, cukrzycę, astmę, POChP lub też osoby po przebytym zawale serca tudzież mające inne wady serca. Kolejnym z elementów, na który należy tu zwrócić uwagę jest to, że osoby cierpiące na migotanie przedsionków są znacząco bardziej narażone na wystąpienie udaru. Żeby móc ograniczyć skutki zjawiska, należy przyjmować leki regulujące ciśnienie krwi, kardiowersję, ablację cewnikową jak i leków regulujących rytm pracy serca.

Jak zadbać o serce?

Oczywiście poza tym istnieją pewne elementy, które należy wyeliminować ze swojego życia codziennego lub też do których należy po prostu się zastosować. Mowa jest mianowicie o całkowitym odrzuceniu palenia papierosów, o unikaniu alkoholu, o całkowitym wyeliminowaniu picia napojów energetycznych, o ograniczeniu spożywania kofeiny. Ponadto również należy cały czas kontrolować swoją masę ciała. Migotanie przedsionków jest powodem do tego, aby być pod stałą opieką kardiologa. Nie można tego zjawiska wykluczyć całkowicie, nie można wracać do dawnych nawyków, lecz na stałe należy zmienić swój dotychczasowy tryb życia codziennego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*