Leczenie gruźlicy

gruźlica

Gruźlica wydaje się być chorobą, która jest od nas odległa. Niemniej jednak w naszym kraju każdego roku mamy do czynienia z wykrywaniem owej choroby. Oczywiście nie jest to choroba bardzo powszechna, ale należy mieć świadomość, że zarazić się nią może każda osoba. Mówiąc o gruźlicy, należy też wskazać, że w naszym kraju większość przypadków stwierdzenia tejże choroby to gruźlica płuc. Podstawowym objawem gruźlicy jest ból w klatce piersiowej oraz uporczywy kaszel.

Objawy gruźlicy

Tak naprawdę początkowe objawy nie wskazują nam jednoznacznie na to schorzenie. Leczenie gruźlicy powinno sprowadzać się nie tylko do podawania stosownych leków, ale ponadto również bardzo ważnym elementem jest w tym miejscu stosowanie odpowiedniej diety. Na gruźlicę może de facto zachorować każdy. Niemniej jednak istnieje pewna grupa osób, która jest w sposób szczególny narażona na zachorowanie. Mowa jest między innymi o dzieciach w wieku od 10 do 15 lat, mowa jest o osobach w podeszłym wieku, mowa jest również o osobach niedożywionych. Do grupy ryzyka należy zaliczyć także osoby nadużywające alkoholu, papierosów, diabetycy, osoby stosujące różnego rodzaju diety odchudzające.

Głównym źródłem zakażenia jest zarażenie poprzez kontakt z osobą chorą. Bardzo rzadko zdarza się zakażenie gruźlicą poprzez pokarm tudzież przez dotyk. Jak już wspomniano, można wyróżnić nie tylko gruźlicę płuc, ale jednocześnie też możemy się zetknąć z gruźlicą układu moczowego, kości, stawów czy też węzłów chłonnych. Należy więc chronić każdy z tych elementów w naszym ciele.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*