Jak zadbać o skórę na dłoniach?

dłonie

Większość z nas na pewno zetknęła się z takim zjawiskiem, jakim jest sucha skóra na dłoniach. Są one narażone na różne szkodliwe czynniki jak zimno, wiatr, różne substancje chemiczne oraz wiele innych. Tymczasem skóra na dłoniach jest delikatna i tym samym należy o nią w sposób szczególny zadbać. Przede wszystkim warto jest w tym względzie postawić na dobry krem nawilżający oraz natłuszczający w zależności od pory roku, w zależności od temperatury. Istotnym elementem jest także nakładanie na dłonie rękawic gumowych w momencie, gdy wykonujemy jakąś pracę, która mogłaby w sposób negatywny wpłynąć na kondycję dłoni.

Piękne dłonie

W zetknięciu z mrozem i wiatrem istotnym elementem jest właściwe natłuszczenie dłoni. Ma to na celu zapewnienie ochrony przed przemarznięciem. Istotnym elementem jest także mycie dłoni w odpowiedniej wodzie. Na pewno lepszym rozwiązaniem jest używanie letniej wody niż ciepłej lub gorącej. W tym względzie należy wskazać na to, że gorąca woda wpływa na pozbawienie skóry na dłoniach warstwy ochronnej, a tym samym na narażenie jej w większym stopniu na różne szkodliwe czynniki. Mówiąc o dłoniach, można także wskazać na właściwą dbałość o paznokcie.

Stosowanie każdego dnia specjalistycznego olejku na skórki paznokci jak i na samą płytkę paznokci znacząco może wzmocnić tenże element, może wpłynąć na zmniejszenie ich łamliwości, a tym samym może wpłynąć na zmniejszenie naszych problemów. O skórę na dłoniach należy dbać każdego dnia i o tym aspekcie bezwzględnie nie zapominać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*