Domowe sposoby na wypadnie włosów

wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem wielu z nas. Walczymy z tym na różne sposoby mniej lub bardziej skutecznie. Przyczyny mogą być różne. Najczęściej dotyczą one życia w stresie, złej diety, stosowania używek czy zaburzeń hormonalnych. Warto wiedzieć, że wypadnie włosów jest zjawiskiem normalnym. Dziennie tracimy kilkanaście włosów, na których miejsce wyrastają nowe. Problem zaczyna się w momencie, gdy wypadają nam one nadmiernie.

Kuracja ziołami

Najbardziej zdesperowani wydają na ten cel wielkie sumy pieniędzy, jednak przed tak radykalnymi działaniami warto spróbować domowych sposobów. Jednym z nich jest kuracja ziołami. Szczególnie zalecane są oleje z imbiru, czarnuszki, rozmarynu, pokrzywy, olej kokosowy czy łopianowy. Dużą skuteczność w walce z nadmiernym wypadaniem włosów wykazały napary z nasion kozieradki, pokrzywy i skrzypu polnego. Warto również spróbować maseczek z naturalnych produktów. Mają one wielu zwolenników ze względu na prosty i naturalny skład oraz dostępność produktów w cenie na każdą kieszeń. Jednym z nich jest maseczka z cebuli. Świeżo wyciśnięty z niej sok potrafi w szybkim tempie zauważalnie zwiększyć gęstość naszych włosów, jak również wpłynąć pozytywnie na ich wygląd.

Zmiany zauważymy już po pierwszej kuracji. Cebula nadaje włosom połysk i zwiększa ich odporność na czynniki szkodliwe i powodujące ich łamanie. Podobne właściwości wykazuje maseczka z jajek. Są one bowiem bogate w wiele minerałów, witamin i substancji odżywczych, które są niezawodnym orężem w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Przede wszystkim maseczka ta wzmacnia je już u nasady, dzięki czemu włosy rosną zdrowe i odporne na łamanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*