Dlaczego warto spożywać posiłki dokładnie co trzy godziny

regularne posiłki

Regularne posiłki są podstawą każdej diety. Najnowsze badania wykazały, że najbardziej korzystne dla nas jest zjadanie posiłków dokładnie, co trzy godziny. Jest to doskonała metoda na opanowanie uczucia głodu i chęci podjadania. Planowanie posiłków w tym systemie pozwoli nam na utratę nadmiaru kilogramów bez głodzenia się czy intensywnych ćwiczeń. Dzieje się tak, ponieważ nasz organizm otrzymuje w ten sposób informację, że będzie systematycznie odżywiany dzięki czemu nie ma potrzeby odkładania zapasów na czarną godzinę w postaci tłuszczu.

Dyscyplina w diecie

Taka dyscyplina sprawia, że podnosi się ciepłota ciała, natomiast poziom cukru zostaje zachowany na właściwym poziomie. Najbardziej docenianym aspektem tej diety jest to, że nie musimy rezygnować z ulubionych posiłków i węglowodanów. Wystarczy tylko spożywać je w odpowiedniej ilości i w odpowiednim odstępie czasowym. Zaleca się jednak spożywanie przede wszystkim pełnoziarnistych produktów oraz zawierających białko, a tym samym ubogie w tłuszcze nasycone. Najważniejsze jest to, że stosując się do tych zasad podkręcamy nasz metabolizm do granic wytrzymałości w pozytywnym znaczeniu tego zwrotu. Z  naszego organizmu usuwane są szkodliwe substancje i toksyny, które mają negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie ale również na jakość naszego życia. Dieta ta jest jedną z przyjemniejszych diet, gdyż nie musimy rezygnować ze wszystkich przyzwyczajeń.

Prawidłowe posiłki

Przestrzegając godzin posiłków i ich kaloryczności można zrzucić około jednego kilograma tygodniowo. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych predyspozycji i sumienności. Chudnięcie dzięki tej metodzie jest zdrowe dla naszego organizmu, gdyż taki ubytek masy nie jest groźny dla naszego zdrowia. Dieta ta jest odpowiednia właściwie dla wszystkich. Została opracowana głównie z myślą o osobach, które bardzo chciałyby schudnąć, ale nie mają czasu na kilkugodzinne ćwiczenia, które są podstawą wielu diet, czy pracochłonne przygotowywanie skomplikowanych posiłków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*