Dlaczego warto sięgać po sałatę

sałata

Sałatki to bez wątpienia domena okresu wiosennego. Sięgamy wówczas po dobrodziejstwa naszych domowych ogródków i cieszymy się zdrowiem z nich płynących. Podstawą takich rarytasów jest sałata. Jest to niskokaloryczne warzywo, które ma w sobie wiele cennych pokładów witamin i minerałów. W naszej kulturze sałata kojarzy się z odchudzaniem i ubogą dietą. Po części ten stereotyp znajduje swoje potwierdzenie w rzeczywistości, gdyż sałata świetnie sprawdza się w dietach.

Dobroczynny błonnik

Jest bogata w błonnik, który z kolei sprawia, że przemiana materii przebiega znacznie sprawniej. Oczyszcza to nas organizm również z toksyn, które często uniemożliwiają osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Niestety do sałatek często dodajemy majonez czy śmietanę, co z kolei skuteczne zabija jej niskokaloryczność. Sałata ma też pozytywny wpływ na urodę. Przede wszystkim składniki zawarte w sałacie skutecznie spowalniają mechanizmy starzenia i powstawania zmarszczek. Skóra osób regularnie sięgających po sałatę jest znacznie jaśniejsza i pełna blasku. To samo dotyczy paznokci i włosów. Sałata ma to do siebie, że można ją przygotować na wiele sposobów, co nie znaczy że bez dodatków nie jest smaczna.

Sałata świetnie prezentuje się w towarzystwie wszelkich innych warzyw, czy nawet owoców. Jest to też idealny dodatek do kanapek i może nam towarzyszyć w trakcie każdego niemal posiłku. Sałata nadaje się też do tworzenia koktajlów, które w pozytywny sposób działają na nasze zdrowie. Mając to wszystko na uwadze, warto wpisać sałatę na listę cyklicznych zakupów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*