Dieta zakończona fiaskiem

odchudzanie

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu była na jakiejkolwiek diecie. Nie musiała to być dieta odchudzająca. Wiele z pań decyduje się na diety oczyszczające, regenerujące czy wzmacniające. I o  ile plany są wielkie, to i tyle zwiększa się ryzyko niepowodzenia. Jest to spowodowane spadkiem motywacji i brakiem natychmiastowych efektów.

Postanowienia a efekty

Człowiek jest tak skonstruowany, że im dłużej musi czekać na efekty tym trudniej wytrwać mu w postanowieniu. Znaczną rolę odgrywa w tym procesie siła woli i odpowiednia motywacja. Jeśli założone cele są na tyle znaczące, że chcemy się zmienić i poczekać na efekty dłużej niż miesiąc to prawdopodobieństwo sukcesu się znacznie zwiększa. Jednak zdarza się i tak, że im bardziej czegoś pragniemy, tym trudniej nam to osiągnąć. Można odnieść wówczas wrażenie, że presja jest zbyt wielka i to ona serwuje nam złe nawyki czy podjadanie. Zgubne jest też myślenie, że „przecież mogę zacząć od jutra”.

Względne pojęcie – jutro

„Jutro” to pojęcie względne i prawdopodobnie znowu znajdzie się jakaś wymówka. Wiele pań myśli, że aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę wystarczy odpowiednia i zbilansowana dieta. Albo same ćwiczenia. A prawda jest taka, że jedno jest zależne od drugiego. Aby zachować formę trzeba prowadzić zdrowy tryb życia, na który składa się dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb i aktywność fizyczna. Nasz organizm nam za to podziękuje lepszym samopoczuciem, systematycznym gubieniem zbędnych kilogramów oraz pozytywnym nastawieniem do otaczającego nas świata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*