Czy śmiech nas uzdrawia?

śmiech

Czy zauważyłeś, że Dalaj Lama śmieje się bardzo często. Nawet w czasie ważnych spotkań jest wstanie wybuchnąć szczerym, głośnym śmiechem. Jak to możliwe, że ten niezwykle mądry człowiek, chociaż w życiu spotkał szereg trudności to jednak zawsze potrafi się śmiać?

Skąd czerpać siłę na śmiech?

Dalaj Lama zawsze odpowiada, że Tybetańczycy to naród, który ma genetyczne predyspozycje do śmiechu. Ich śmiech jest wręcz zaraźliwy i może pojawić się w każdej sytuacji. Dodatkowo uważa, że przysłowie śmiech to zdrowie jest w stu procentach prawdziwe. Jednakże, co tak naprawdę w praktyce śmiech ma wspólnego ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem? Czy to prawda, że osoby, które często się śmieją cieszą się też lepszym zdrowiem?

Czy śmiech wpływa na nasze zdrowie?

Wielu stwierdziło, że śmiech to doskonały sposób, aby pokonać wszelkie dolegliwości. Uważano, że śmiech ma potęgę dodawać nie tylko dobrego nastroju, ale również leczyć. Dobry nastrój towarzyszy na ogół osobom zdrowym, więc być może to prawda, że potrafi w medycynie działać cuda? Śmiech dodaje nam energii, pozwala pokonać bariery, zlikwidować stres i napięcie emocjonalne. Dodatkowo pozytywnie oddziałuje na organizm. Czujemy się silni, śmiali i mamy chęci do działania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*