Błędy treningowe, przez które nie widać efektów

błędy treningowe

Brak efektów podjętej aktywności fizycznej jest najczęstszą przyczyną zbyt szybkiego poddawania się. Teoretycznie wydaje się, że spełniamy wszelkie normy przewidziane dla tego typu sportu, a efektów nadal brak. Warto wówczas na spokojnie przeanalizować swoje działania, aby wykluczyć ewentualnie popełniane błędy. Pierwszym z nich może być pomijanie rozgrzewki. Nie przywiązujemy zbytniej wagi do tego etapu ćwiczeń, a jednak okazuje się, że ma ona fundamentalne znaczenie. Mięśnie pozbawione rozgrzewki są narażone na kontuzje.

Trening a organizm

Odpowiednio przygotowany organizm jest bardziej wydolny  przygotowany do wysiłku. Do poprawy naszej efektywności wystarczy już dziesięć minut ćwiczeń rozgrzewających, w które zaangażujemy wszystkie partie ciała. Kolejnym najczęściej powtarzanym błędem jest zbyt wiele powtórzeń. Mają z tym problem szczególnie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Wydaje się im, że jeśli zrobią więcej powtórzeń to trening będzie bardziej efektywniejszy. Nic bardziej mylnego. Liczba powtórzeń powinna być dostosowana do realnych możliwości. Lepiej skupić się na technice niż na leczeniu zakwasów i bólu po treningu. Te same zasady dotyczą doboru obciążenia. Lepiej zacząć od mniejszych ciężarów niż od razu doprowadzić do przeciążenia mięśni.

Kolejnym najczęstszym błędem jest ciągłość treningu. Mięśnie potrzebują odpoczynku i czasu na regenerację. To właśnie wtedy rozrasta się masa mięśniowa, dlatego warto zadbać o regularne przerwy między ćwiczeniami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*