Anoreksja

anoreksja

Choroba związana niewątpliwie z czasami współczesnymi, a zarazem również należy tutaj mówić o takim elemencie, jakim jest brak akceptacji swojego ciała, brak akceptacji samego siebie. W dobie, gdy własny wygląd jest coraz ważniejszy, gdy jest to niepisana rywalizacja pomiędzy poszczególnymi osobami, anoreksja stała się zjawiskiem bardzo powszechnym. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że nie jest to jakieś wymyślanie, ale jest to choroba mająca podstawy psychiczne. Zjawisko anoreksji może i powinno być leczone. Miejmy jednak świadomość, że owa choroba ma swoje początki bardzo niewinnie wyglądające.

Zaakceptuj siebie

Brak akceptacji samego siebie jest lekceważony, a w momencie, gdy stan danej osoby się pogarsza, to jedynym rozwiązaniem jest po prostu leczenie. Anoreksja to choroba, która objawia się wstrętem do jedzenia, do spożywania posiłków. Wydaje się, że jedzenie to przyjemność. W przypadku osób chorych na anoreksję nie mamy do czynienia z ową przyjemnością. Anoreksja to choroba, w której mamy do czynienia z wstrętem do jedzenia, z głodowaniem oraz szybką, drastyczną utratą wagi. To ma bezpośrednie przełożenie na osłabienie organizmu oraz na wynikające z tego faktu różnego rodzaju choroby.

Istotnym faktem jest ten, że anoreksja to choroba, która powinna być leczona w ośrodkach zamkniętych. Owo leczenie nie jest krótkotrwałe, wymaga cierpliwości i samozaparcia oraz oczywiście wymaga sporej ilości wsparcia ze strony najbliższej rodziny. Bez tego ostatniego elementu szanse na sukces są znacząco ograniczone.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*